Casino Friday
Piristävällä ja yksinkertaisella ulkoasulla varustettu Casino Friday on suunniteltu sopimaan erinomaisesti mobiililaittelle. Sivustolla on saatavilla tuhansia erilaisia pelejä parhailta pelitoimittajilta, jonka lisäksi pelaajat voivat päästä nauttimaan anteliaista kampanjoista ja tarjouksista. Kasinolla on suomalaisten pelaajien iloksi Viron lisenssi, mikä takaa verovapaat voitot ja sen taustalla häärii 1Up Services.
- Verkkosivusto: casinofriday.com
- Lisenssi: Viro
- Perustettu: 2020
- Mobiilikasino: Kyllä
- Pelien ja kolikkopelien määrä: 1000+
Casino Friday Arvostelu
Nyt on luvassa takuuvarmaa perjantaifiilistä, kun tällä kertaa arvosteluun on päässyt nettikasino nimeltä Casino Friday. Toki tällä kasinolla saa pelata myös muinakin päivinä kuin vain perjantaisin. Nettikasino on suomenkielinen. Curacaon lisenssin takia pelaaminen on turvallista, mutta voitoista täytyy maksaa verot. Uudet pelaajat toivotetaan tervetulleiksi tervetuliaisbonuksella, joka sisältää 100 % bonuksen 200 euroon asti + 200 ilmaiskierrosta. Mobiiliystävällinen sivusto mahdollistaa pelaamisen missä ja milloin tahansa.
Casino Friday on vuonna 2020 avattu laadukas nettikasino, jonka taustalla toimii 1UP Entertainment BV. Kyseinen yritys on rekisteröity Curacaolle, ja kasinolla on myös hallussaan samaisesta maasta tuleva pelilisenssi.
Sivusto on toteutettu sujuvalla suomen kielellä ja pääset pelaamaan tuhansia pelejä parhailta pelitoimittajilta.
Luvassa on myös kiitettävä kasinobonus kaikille uusille pelaajille ja aktiiviset pelaajat voivat ottaa hyödyn irti myös jatkuvista tarjouksista.
Ulkoasultaan kasino on pirteä ja raikas. Suhteellisen uusi nettikasino tarjoaa asiakkailleen laadukkaan pelikokemuksen. Tyylikäs ja moderni kasino houkuttelee pelaamaan ja sivustolla on helppoa navigoida paikasta toiseen.
Tällä sivustolla on todellakin mahtavaa perjantaifiilistä. Kasinolla saa toki pelata muinakin päivinä kuin vain perjantaisin.
Pääset aloittamaan pelaamisen helposti avaamalla kasinolle tilin. Koko prosessissa menee vain vajaan minuutin verran.

Casino Friday Bonus
Kampanjoiden kirjo on suhteellisen laaja, mutta tällä kertaa jäädään ilman säännöllisiä talletusbonuksia. Alkuun on kuitenkin luvassa herkkua parin tervetuliaisbonus-vaihtoehdon kanssa.
Kun tervetuliaisbonus on taputeltu, pelaajat saavat ilmaiskierroksia Spinboosterin kautta. Lisäksi pelaajat voivat ottaa osaa turnauksiin tai Drops & Wins -kampanjoihin.
Casino Friday Tervetuliaisbonus
Kaikki uudet pelaajat palkitaan mahtavalla kasinobonuksella, johon kuuluu sekä bonusrahaa että ilmaiskierroksia.
Luvassa on kiitettävä paukku, joka potkaisee jokaisen pelaajan peliuran käyntiin nopeasti. Saatavilla on seuraava bonus:
- Casino Friday Tervetuliaisbonus: 100% bonus aina jopa 200 euroon saakka + 200 ilmaiskierrosta
Ilmaiskierrokset jaetaan sinulle seuraavalla tavalla 20 kierroksen päivävauhtia:
- Päivä: Money Train 3
- Päivä: Jammin’ Jars 2
- Päivä: Esqueleto Explosivo 2
- Päivä: Book of Oz
- Päivä: Razor Shark
- Päivä: Iron Bank
- Päivä: Fruit Party
- Päivä: Sweet Bonanza
- Päivä: 9 Masks of Fire
- Päivä: The Dog House Megaways
Minimitalletus bonuksen lunastamiseksi on 20 euroa. Kierrätysvaatimus bonukselle on 40-kertainen ja ilmaiskierrosten voitoille 30-kertainen. Maksimipanos per kierros on 5 euroa. Bonus on voimassa 30 päivää ja ilmaiskierrokset 24 tuntia.
Tältä kasinolta löytyy myös livekasinolle räätälöity tervetuliaisbonus, joka sisältää 100 % bonuksen 200 euroon asti. Sen voi luonnollisesti käyttää livekasinolla.
Näin Lunastat Casino Friday Ilmaiskierrokset
Tervetuliaisbonuksen Casino Friday Ilmaiskierrokset on helppoa lunastaa. Se tapahtuu suoraan ensimmäisen talletuksen yhteydessä. Kierrätysvaatimuksen etenemistä voi simppelisti seurata oman profiilin kautta Bonukset-osiossa.
Lisää ilmaiskierroksia on luvassa kasinon Spinbooster-systeemin kautta. Ilmaiskierroksia saadaan simppelisti pelaamalla ja omaa progressiota voi pitää silmällä omasta avatarista. Kun avatarin ympyrä sulkeutuu, saat ilmaiskierroksia.
Muut tarjoukset & kampanjat
Nettikasino tarjoaa asiakkailleen ensitalletusbonuksen lisäksi myös muita kasinobonuksia, joista kannattaa ottaa hyöty irti. Löydät tarjoukset vasemmasta laidasta Tarjoukset -välilehden alta.
Muut kasinobonukset koostuvat säännöllisesti vaihtuvista turnauksista ja Spinboosterista. Jos uutiskirjeet on tilattu, sähköpostiin voi kilahtaa Casino Friday bonuskoodi tai Casino Friday kampanjakoodi.
Casino Friday Suomi
Tämä nettikasino on suomenkielinen. Koko sivusto on käännetty suomen kielelle, ja lisäksi asiakaspalvelun väki auttaa suomeksi.Sivuston käännöstyöhön on selkeästi panostettu, eli hassunhauskoja käännöstyökalulla väsättyjä käännöksiä ei päästä täällä lukemaan.
Kaikki suomalaiset pelaajat ovat tervetulleita tälle kasinolle kokemaan perjantaifiiliksiä – ei pelkästään perjantaisin, vaan joka ikinen päivä.
Casino Friday Kolikkopelit & Kasinopelit
Kasinolla on tarjolla yli 2000 pelin valikoima, johon kuuluu sekä kolikkopelejä, hedelmäpelejä, crash-pelejä, jättipotteja, livekasino että pöytäpelejä.
Kaikki pelit ovat peräisin markkinoiden parhailta toimijoilta, joten voit olla varma pelivalikoiman monipuolisuudesta ja laadukkuudesta.
Kaikkia pelejä on mahdollista kokeilla ilmaiseksi ennen kuin ryhdyt oikean rahan pelailuun. Valikoimaan tutustuminen on varmasti mielekäs kokemus, sillä pelattavaa riittää joka lähtöön.
Kolikkopelit
Suurin osa peleistä on tietysti kolikkopelejä ja niitä löytyy noin 2000 kappaletta. Monipuolinen slottivalikoima on koottu useiin eri kategoriohin, mikä tekee pelien selailusta miellyttävää.
Pääset pelaamaan moderneja videoslotteja, klassisia hedelmäpelejä ja uusimpia uutuuksia. Mukana suosituimmista sloteista ovat esimerkiksi seuraavat:
- Starburst
- Gonzo’s Quest
- Book of Dead
- Extra Chilli
- Valley of the Gods
Slottien lisäksi kasino pitää sisällään laajan valikoiman jackpot-pelejä. Ne on niin ikään lajiteltu hienosti. Esimerkiksi supersuositut Mega Moolah -jättipotit ovat omassa osiossaan.
Kokonaisuutena jackpottien valikoima on erinomainen, eikä tällaista tykitystä jackpottien osalta nähdä monilla muilla kasinoilla.
Muut pelit
Kasinon monipuolinen pelivalikoima ulottuu lähes kaikkeen mahdolliseen. Pelkkään kolikkopelien pyörittelyyn tai pöytäpelien huumaan ei tarvitse uppoutua.
Harmi juttu on vain se, etteivät muut pelit ole niin selkeästi esillä. Crash-pelejä, bingoja ja raaputusarpoja voi etsiä hakutoimintoa hyödyntäen.
Onneksi kasinopelien valikoimaa päivitetään koko ajan, joten pelaajien ei tarvitse tuntea kylläisyyden tunnetta. Peleihin on tosin vaikea kyllästyä, kun listoille tuupataan jatkuvalla syötöllä uutta pelattavaa.
Pöytäpelit ja live casino
Pöytäpelit ovat omassa kategoriassaan. Sieltä löytyy tuttuja ja turvallisia, perinteisiä pöytäpelejä: ruletteja, blackjackia, baccatia ja pokeria.
Casino Friday Live kasinolta löytyy valtava määrä laadukkaita live-pelejä, joihin kuuluvat perinteiset pöytäpelit, kuten ruletti, baccarat, blackjack ja näiden pelien monet eri variaatiot. Lisäksi tarjontaan kuuluu gameshow-pelit.
Live-pelit ovat peräisin ainakin Evolution Gamingilta ja NetEntiltä. Tavallisten pelien lisäksi löydät valikoimasta myös joitakin Evolutionin erikoispelejä.
Pelitoimittajat
Pelitoimittajien listalla on markkinoiden ykkösnimiä. Mukana ovat esimerkiksi seuraavia hyviä pelitaloja:
- NetEnt
- Microgaming
- Betsoft Gaming
- iSoftbet
- Thunderkick
- Genesis Gaming
- 1×2 Gaming
- Quickspin
- ELK Studios
- Rabcat
- Big Time Gaming
- ja monia muita
Rekisteröityminen Casino Friday
Koska kasinolle ei pääse pelaamaan ilman rekisteröitymistä, tulee pelaajien suorittaa rekisteröitymisprosessi ennen oikean rahan pelaamista.
Liikaa aikaa ei kulu, koska rekisteröityminen on tehty mukavan helpoksi – näin pääset pelaamaan:
- Klikkaa Liity nyt -painiketta
- Seuraa ohjeita: täytä tarvittavat tiedot kenttiin
- Vahvista pelitili sähköpostilla
- Kaikki valmista ja voit ryhtyä suorittamaan talletusta
Pelitilille päästään takaisin Casino Friday kirjaudu -kentän kautta. Palatessa takaisin sorvin ääreen, pelaajien tulee käyttää kirjautumiseen sähköpostia ja salasanaa.
Tallettaminen & Voittojen Kotiutus
Casino Friday kotiutus ja talletukset yleisimmillä maksutavoilla ja se hehkuttaa etenkin nopeita kotiutuksia. Nopeat kotiutukset myös käyvät toteen, kun selailee internetin Casino Friday kokemuksia.
Casino Friday talletus ja kotiutustapoihin kuuluvat seuraavat maksuvälineet:
- Visa
- Mastercard
- Neteller
- Skrill
- Paysafecard
- Zimpler
- Kryptovaluutat
Minimitalletus on vain 10 euroa ja se on pelitililläsi heti. Miniminosto on vain 20 euroa. Zimplerillä ja luottokorteilla rahojen saamiseen voi mennä muutama päivä.
Kotiutus kesto nettilompakoilla on kasinon mukaan “välitön” ja rahat voikin saada tililleen parhaassa tapauksessa jo minuuttien kuluessa.
Casino Friday mobiilissa
Casino Friday on saatavilla myös mobiilissa ilman erillisen sovelluksen lataamista. Se toimii suoraan selaimessa oman iOS:n tai Androidin laitteella, sillä se käyttää hyväkseen HTML5 -teknologiaa.
Pelejä mobiilissa on saatavilla useita satoja. Voit halutessasi myös lunastaa bonuksia ja tehdä rahansiirtoja mobiilissa
Sivuston näyttävä ulkoasu imartelee pelaajia myös puhelimen pienellä näytöllä. Käyttöliittymässä ei ole valittamista, koska sivusto on optimoitu erinomaisesti.
Casino Friday Asiakaspalvelu – Näin otat yhteyttä
Voit tarvittaessa olla yhteydessä kasinon asiakaspalveluun suomeksi seuraavissa kanavissa:
- Live chatin
- Sähköpostin
Live chat -ikkuna löytyy kasinon sivuilta ja voit saada vastauksia kysymyksiisi jo muutamassa minuutissa.
Sähköpostilla voi mennä hieman pidempään ja osoite kasinolle on support@casinofriday.com. Asiakaspalvelutiimi vastaa kysymyksiin ystävällisesti ja mahdollisimman nopeasti.
Casino Friday Kokemuksia
Kasinot.org nostaa hattua tälle raikkaalle nettikasinolle. Se on lähes täydellinen suomalaisia pelaajia ajatellen. Ainoa huono puoli on se, että voitot menevät verolle.
Mobiilissa tämä kasino on huippuluokkaa, joten voit ottaa pelit mukaan minne tahansa. Kaikki pelittää loistavasti, ja voit pyöritellä slotteja paitsi omalla kotisohvalla, myös liikkeellä ollessa.
Yhtä kehitysideaa tämä kasino vielä kaipailisi: pelaaminen ilman rekisteröitymistä nostaisi tämän kasinon osakkeita entisestään.
Kaikki muut elementit ovat hyvässä kuosissa, joten pelaajat voivat kokea ensiluokkaisia kasinofiiliksiä täällä pelatessa.
Yhteenveto
Casino Friday on freesi ja pirteä uutuuskasino, jolla näyttää olevan kaikki ankat jonossa.
Kyseessä on huippulaadukas nettikasino, joka tarjoaa valtavan määrän pelejä ja kiitettävät bonukset. Myös kierrätysvaatimukset ja bonusehdot ovat kohdallaan ja luvassa on kaikin puolin mielenkiintoinen ja mukava pelikokemus.
Ainoa miinuspuoli on Curacaon pelilisenssi, minkä takia kotimaisten pelaajien pitää maksaa voitoista verot.
Usein Kysytyt Kysymykset
Onko Casino Friday turvallinen nettikasino?
Kyllä! Tämä nettikasino on turvallinen. Siitä todisteena toimii Curacaon pelilisenssi, jota ei myönnetä, jos asiat ovat retuperällä.
Tarjoaako Casino Friday ensitalletusbonusta?
Kyllä – pari vaihtoehtoa. Pelaajat voivat lunastaa ensimmäisellä talletuksella joko 100 % bonuksen 200 euroon asti + 200 ilmaiskierrosta TAI live casinolle 100 % bonuksen 200 euroon asti.
Onko Casino Friday suomenkielinen nettikasino?
Kyllä – palvelua saa suomeksi. Kasino on kokonaan suomenkielinen. Lisäksi asiakaspalvelussa saa apuja suomen kielellä.
Mitä rahansiirtotapoja Casino Friday tukee?
Kasinolla on useita eri maksutapoja. Raha liikkuu esimerkiksi maksukorteilla, e-lompakoilla, vouchereilla tai kryptovaluutoilla.
Saako Casino Fridaylta ilmaiskierroksia?
Kyllä! Tervetuliaisbonus sisältää 200 ilmaiskierrosta. Sen lunastuksen jälkeen ilmaiskierroksia saadaan Spinboosterin kautta.
